Tradycje Bożonarodzeniowe

http://www.faulhaber.ru/wp-content/byk/oven-i-deva-goroskop-sovmestimost.php Dzielenie się opłatkiem

Opłatek – biały, płaski płatek chlebowy – jest znakiem miłości i zgody. Pochodzi on z wierzeń chrześcijańskich, łamanie się opłatkiem jest kultywowane na pamiątkę ostatniej wieczerzy. Obecnie opłatek bierzemy w kościele, bądź kupujemy np w centrum handlowym od rozdających je śnieżynek. W wigilijny wieczór dzielimy się nim z rodziną i przyjaciółmi.

 

 

 

 

click here Dwanaście potraw

To także tradycja wzięta z ostatniej wieczerzy – dwunastu było apostołów i dwanaście jest miesięcy w roku. Najczęściej serwowanymi daniami są karp, zupa grzybowa, sernik, kompot, pierogi czy kluski z makiem. Pamiętać należy o spróbowaniu każdego dania z Wigilijnego suto zastawionego stołu.

 

 

 

 

http://itskillconsulting.com/logs/2019-04-25/2082-tarot-reading-aquarius.php Choinka

Pięknie ustrojone drzewo świerku lub jodły jest nieodłącznym elementem Świąt Bożego Narodzenia. Żyjemy corz bardziej ekologicznie i sporo osób decyduje się na sztuczne choinki.  Bombki, łańcuchy i miejsce na prezenty – tego nie może zabraknąć na choince.

 

 

 

 

 

http://costahg.com/Tests/riramoxyz/zoda-kak-po-numerologii.php Śpiewanie kolęd

Kolędy to religijne pieśni Bożonarodzeniowe. Śpiewamy je w domach, kościołach, przy szkopkach – kolędy i pastorałki są nieodłącznym elementem Świąt. Najpopularniejsze polskie kolędy to: „Wśród nocnej ciszy”, „Cicha noc” czy „Lulajże Jezuniu”. Polecamy: Kolędy

Dodaj komentarz