Prezent świąteczny – jak wybrać prezent pod choinkę na Święta Bożego Narodzenia

Wszyscy lubimy dostawać prezenty. Święta Bożego Narodzenia to okres zakupowej gorączki. Każdy zastanawia się jak wybrać idealny prezent dla bliskiej osoby – taki, z którego będzie się cieszyła. Jak znaleźć prezent, który będzie wyjątkowy – śmieszny, praktyczny lub sentymentalny.

Czasami zdarza się, iż dostajemy pod choinkę nietrafiony prezent – nie wiemy jak się zachować, coś jest brzydkie, niepraktyczne, zły kolor czy rozmiar, zbyt dziecinne, staromodne.

Jak uniknąć takich problemów i trafić w gust osoby, która ma zostać podarkiem obdarowana? Idealnej metody nie ma. Każdy z nas jest inny, każdego co innego cieszy. Są jednak uniwersalne zasady, które warto zastosować. Oto lista, którą warto przeanalizować.

Może któryś punkt Cię zainspiruje? Mnie dwa natchnęły i już wiem co kupię rodzicom na tegoroczną Wigilię.

source 10 wskazówek odnośnie kupowania prezentów

1. get link Zorientuj się ile masz pieniędzy i je podziel – zastanów się jaką kwotę chcesz przeznaczyć na zakup prezentów gwiazdkowych. Załóżmy, że masz 120 zł i chcesz kupić prezenty rodzicom i dwójce rodzeństwa. Przemyśl ile wydasz na prezenty dla tych osób. Zrób założenie, iż na przykład dla mamy i dla taty kupujesz za 40zł, a dla brata i siostry -po  20 zł.Dzięki temu podziałowi będziesz lepiej wiedzieć za czym się rozglądać i w przypływie impulsu nie wydasz połowę pieniędzy prezent dla jednej osoby.

2. Dobry prezent jest przyjemny – pamiętaj dla kogo kupujesz prezent – nie dla siebie. Ma on cieszyć kogoś innego, dlatego nie kupuj tego, co się podoba Tobie, tylko to, co będzie się podobało obdarowanej osobie. Jeśli o tym zapomnisz, może się okazać, że np. siostrze wcale nie będzie się podobał czerwony t-shirt, który tak bardzo wpadł Ci w oko.

3. Dobry prezent będzie luksusem – nie kupuj czegoś co jest większe, lecz coś co jest lepsze. Zamiast kupić mamie wielką paletę cieni do powiek nieznanej marki, wydaj te pieniądze na niewielki, markowy produkt w ulubionym kolorze. Kupuj rzeczy lepsze. Nie chodzi przecież o gabaryty – bardziej ucieszy piękny, dobrze wykonany drobiazg (np. dobrej jakości balsam do ciała) niż wielki karton rzeczy ze sklepu za 5zł.

4. Dobry prezent może być śmieszny – śmiech jest najlepszym upominkiem. Dobrym pomysłem może być wesoły kubek, bluzka z zabawnym napisem czy poradnik dla rodziców: „Jak wychować nastolatka?”, czy różowe kajdanki dla przyjaciółki. Ważne by wiedzieć co na pewno rozśmieszy obdarowaną osobę.

5. Dobry prezent może być sentymentalny – kup coś, co kojarzy się z jakimś przyjemnym zdarzeniem. Możesz sprezentować mamie postarzaną ramkę z wspólnym zdjęciem lub zwyciężczyni zawodów narciarskich – słonika z nartami w ręku. Wiele osób ucieszy się z pluszowego misia, czy obrazka.

6. Dobry prezent może być oryginalny – to właśnie jest klucz do sukcesu.Pomyśl właśnie o tej osobie. Stwórz samodzielnie piękną kartkę, narysuj obrazek albo zrób bransoletkę. Pomysłów jest mnóstwo. Jeśli nie masz talentu, by stworzyć rękodzieło, pomyśl o oryginalnym prezencie – może złota rybka albo nietypowa rzeźba hawajskiego Boga Słońca?

7. Dobry prezent niesie inspiracje – jeśli np. Twoja siostra uwielbia malować kup jej pastele lub plastelinę – może to też jej się spodoba. A może książkę o ulubionym malarzu? Wypróbujcie razem nowe narzędzia malarskie – spędzony razem czas miło czas będzie świetnym prezentem.

8. Dobry prezent ma dobre opakowanie – pamiętaj o wstążkach i dekoracjach – niech wygląda pięknie pod choinką! Ileż będzie radości z odpakowywania upominku. Żeby trwało to jeszcze dłużej możesz drobny upominek zapakować w kartonik, potem większy, jeszcze większy i jeszcze. Oczekiwanie będzie przyjemne.

9. Dobry prezent nie będzie monotonny – spróbuj kupić coś innego niż w zeszłym roku. Pomyśl o zakupach już szybciej i dobierz prezent indywidualnie. Nie kupuj kolejnej książki, jak co roku. Wysil się!

10. A teraz pomyśl co chcesz kupić i to kup – nie ma innej drogi. Rozejrzyj się dookoła, wybadaj co dana osoba lubi, czym się interesuje, czy jest rozważna, romantyczna, czy zabawna. Jeśli już w domu wymyślisz co kupić, mniej czasu spędzisz wałęsając się bez celu po sklepach.

Udanych zakupów! 🙂

Dodaj komentarz